Ponad Murami Ponad Murami

Co mówią uczestnicy?

Świadectwa

Poznałem wspólnotę i tworzących ją ludzi zanim nazwała się Diakonią Ponad Murami. Pierwsze miejsce, w którym na taką skalę doświadczyłem Kościoła, który realizuje wizję Soboru Watykańskiego II – uformowani ludzie świeccy odpowiedzialni za Kościół posługując swymi charyzmatami we współpracy z duchownymi działają, by wzrastać w wierze. To miejsce poznania osób, z którymi do dziś współpracuję, mam kontakt lub niosę ich we wdzięcznej pamięci w związku ze wspólnie przeżytym czasem.
Choć dziś moje obowiązki nie pozwalają mi być formalnie w jej strukturach, całym sercem jestem z nią i osobami ją tworzącymi.

Jarek Buchenfeld, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabrzu

Z ogromną radością wspominam weekend rekolekcyjny przeżyty z cudownymi ludźmi Diakonii Ponad Murami. To wspaniali ludzie prawdziwie oddani Bogu i Kościołowi. Szaleni i radykalni. Szczęśliwi i bardzo trzeźwo stąpający po ziemi. Ludzie żywej modlitwy i wspólnoty. Otwarci na Bożą pomoc, ale i na każdego, kto prawdziwie szuka relacji z Bogiem. Sama jestem Bogu bardzo wdzięczna, że dane mi było z nimi się spotkać. Niech to Boże dzieło wzrasta!

Martina Waltar, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP w Katowicach

Dzięki rekolekcjom w Kokotku i Brennej, jestem bliżej Nieba i bliżej Boga. Zaprosiłem Go do mojej codzienności. Teraz gdy działam aktywnie we wspólnocie, chcę dzielić się tą miłością i radością. Pozwalają mi na to spotkania organizowane przez diakonię, jak i przyjaźnie zawarte poza nią.

Kuba Besler, w diakonii od 2018 r.

Uczestniczyłam w rekolekcjach „Ponad Murami” będąc na różnych etapach mojego życia i rozwoju duchowego. Przeżywałam je zarówno jako osoba niezwiązana z żadną wspólnotą, jak i członek Ruchu Światło- Życie. Bez względu na to, za każdym razem rekolekcje te otwierały przede mną nowe spojrzenie na wiele kwestii związanych z wiarą i były pod wieloma względami przełomowe. Mimo, że trwały tylko jeden weekend, za każdym razem ich owoce przemieniały moją codzienność jeszcze na długo po ich zakończeniu.

Dominika Kłos

Rekolekcje ”Ponad Murami” motywują mnie do troski, walki o dobro i o spotkanie z Panem Jezusem. Wyciszają i pozwalają skupić się na najważniejszych wartościach – zobaczyć swoją wartość w Jego sercu. Na rekolekcjach odkrywam jak bardzo moje serce potrzebuje Jego obecności, pomocy i relacji z Nim.  Są czasem odpoczynku, ale przede wszystkim pracy nad sobą. Po ostatnich rekolekcjach ”Wpatrzeni w niebo” wróciłam pełna (odkrytych) pragnień, odwagi do działania i chęci rozwijania miłości do siebie samej, drugiego człowieka i oczywiście do Pana Boga. Co do konkretów – na modlitwie wstawienniczej i adoracji czułam jak Pan Jezus uzdrawia mnie z lęku, strachu, niepewności, a wlewa w te miejsca ukojenie i radość. Nie chodzi o same uczucia, ale to właśnie one dodają mi dużo siły. Chwała Panu 🙂

Agnieszka Wojciechowska

Bardzo mocno polecam wszystkie wydarzenia organizowane przez diakonię Ponad Murami. Tworzą ją ludzie przez których naprawdę przemawia Bóg i wszystko co robią jest wspaniałe!

Marek Wójcik

Prasa

Oprócz tego możesz o nas poczytać w prasie:

Share Project :