Ponad Murami Ponad Murami

Jeździmy głosić

Dawanie świadectwa to misja każdego chrześcijanina. My w szczególny sposób chcemy odpowiadać na to wezwanie poprzez głoszenie rekolekcji i konferencji.

Lubimy zgłębiać Pismo Święte oraz teksty Kościoła i rozwijać w ten sposób naszą wiarę, a następnie dzielić się z innymi tym, co odkryliśmy. Odnajdujemy w tym swoje powołanie oraz charyzmat. Nie stronimy od encyklik, czy tekstów Ojców Kościoła, nie boimy się sięgać do źródeł trudnych, a nawet  takich które początkowo nas przerastają – chcemy i uwielbiamy to robić, bo rozwijamy się w ten sposób jako ludzie i jako chrześcijanie.

Nie chodzi nam bynajmniej o przeintelektualizowanie wiary. Kluczowe jest dla nas silne oparcie wszystkiego co robimy na modlitwie, bo wierzymy, że bez pomocy Ducha Świętego niczego nie bylibyśmy w stanie uczynić. Oprócz tego każde, nawet najdrobniejsze odkrycie dotyczące naszej wiary staramy się odnosić bezpośrednio do swojego życia. Nie zatrzymujemy się na teorii, chcemy dzielić się żywą wiarą i osobistym świadectwem o Bogu, którego spotkaliśmy na naszej drodze i który zmienia nasze życie.

Oprócz naszych rekolekcji weekendowych angażujemy się w dzieła organizowane przez innych. Braliśmy udział m.in. w organizacji i przygotowaniu strony merytorycznej Paschalnego Święta Młodych w parafii św. Trójcy w Bytomiu, rekolekcji dla bierzmowańców diecezji opolskiej, a także rekolekcji parafialnych dla młodzieży w parafii św. Jadwigi w Zabrzu.

Jesteśmy w stanie ułożyć dostosowany do potrzeb program warsztatów dla animatorów i w całości go przeprowadzić. Mamy doświadczenie w prowadzeniu kursów dla animatorów grup, muzycznych, liturgicznych, modlitewnych, w prowadzeniu studium tekstów Kościoła oraz w innych przedsięwzięciach katolickich.

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Możemy przygotować konspekty i poprowadzić spotkania, możemy przyjechać na spotkanie wspólnoty z konferencją albo pojechać z Twoja grupą na rekolekcje i przeprowadzić je w całości. Jeśli chcesz nas zaprosić albo poprosić o pomoc, zerknij do Współpraca oraz Kontakt.

Share Project :