Ponad Murami Ponad Murami

Kim jesteśmy?

Ponad Murami to wspólnota ludzi zaangażowanych, animatorów, wolontariuszy, przyjaciół, katolików. Wierzymy, że każdy człowiek ma wpływ na swoje życie i świat dookoła, więc z Bożą pomocą i na Bożą chwałę chcemy zmieniać na lepsze to co w nas i wokół nas. Jesteśmy ludźmi, dla których w życiu ważne jest dążenie do głębi, a nie tylko bierne przeżywanie tego, co nas spotyka. Chcemy od życia jak najwięcej. Nie stoimy w miejscu! 

Organizujemy rekolekcje weekendowe dla młodzieży i dorosłych. Każdy wyjazd to dla nas nowe doświadczenie. Spotykamy się z Bogiem, z innymi ludźmi, uczymy się nowych rzeczy. Chcemy dzielić się z innymi tym, co sami otrzymaliśmy – inspiracją, doświadczeniem, a przede wszystkim naszą wiarą i przeżyciem osobistego spotkania z Bogiem.

Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.
Łk 12,49

Jezus w tym fragmencie wzywa nas do działania, do intensywności, do starania się o jakość życia i tego, co robimy. Tak jak my kiedyś zostaliśmy zapaleni przez naszych animatorów, tak teraz chcemy dzielić się tym ogniem i przekazywać go dalej.

Nasza działalność rozpoczęła się w 2004 roku w ramach parafialnej wspólnoty Ruchu Światło-Życie i od tego czasu spotykamy się nieprzerwanie, stopniowo wykraczając poza Oazę i obręb jednej diecezji, ale nieustannie tworzymy przestrzeń spotkania animatorów – ludzi, dla których prowadzenie i inspirowanie innych do życia bardziej, mocniej i głębiej definiuje to kim są. Posługujemy dla Kościoła służąc innym i rozwijając jednocześnie nasze pasje i talenty.

Jesteśmy “Ponad Murami”, bo zależy nam na działaniu ponad wszelkimi podziałami, dlatego tworzymy miejsce spotkania i współpracy dla osób pochodzących z różnych wspólnot, diecezji, żyjących w różnych stanach, studiujących i pracujących w różnych specjalizacjach oraz myślących na różne sposoby. Wierzymy w to, że jesteśmy różnorodni z jakiegoś konkretnego powodu, a łączy nas Chrystus i wiara w to, że to On nas gromadzi, jednoczy i prowadzi. Najbardziej wartościowe rzeczy zawsze powstawały jako owoc spotkania. Dlatego tworzymy wiele różnych rzeczy razem, mimo tego (a może właśnie dzięki temu!), że tak bardzo się różnimy.

Share Project :