Ponad Murami Ponad Murami

Rekolekcje weekendowe

Ponad Murami zebrało się wokół rekolekcji weekendowych. Zajmujemy się tym od samego początku i mimo że nasza wspólnota zmieniała się na przestrzeni lat, nadal pozostają one naszym największym zaangażowaniem. Od samego początku zależało nam na aktywnym przeżywaniu naszej wiary, na działaniu i podejmowaniu konkretnych akcji. Wierzymy głęboko, że przemiana życia następuje w wyniku spotkania, czy to z drugim człowiekiem przy stole, czy z Bogiem na modlitwie osobistej. Rekolekcje weekendowe dają niezwykłą przestrzeń, zarówno dla uczestników jak i animatorów, by w ciągu roku spotkać się z Bogiem i ze sobą nawzajem. 

Kształt i metoda naszych rekolekcji bardzo opierają się na rekolekcjach Ruchu Światło-Życie. Wprowadzamy wiele swoich własnych pomysłów oraz inspiracji z innych źródeł, natomiast wiele elementów zaczerpniętych zostało z wizji ks. Franciszka Blachnickiego. Od piątkowego wieczoru do niedzielnego popołudnia spotykamy się na Eucharystii, konferencjach, spotkaniach w grupach, modlitwach wieczornych, Jutrzni, Namiocie Spotkania (medytacji Pisma Świętego) oraz integracji. Przygotowaliśmy opracowanie przykładowego planu dnia rekolekcyjnego dla osób chętnych dowiedzieć się szczegółów na temat organizacji czasu.

Temat rekolekcji, przebieg myśli, konspekty spotkań w grupach i konferencji, materiały poligraficzne są w całości tworzone przez naszą diakonię. Za każdym razem przygotowujemy je od nowa. Nie korzystamy z gotowych materiałów, ani też nie powtarzamy rekolekcji, które sami stworzyliśmy. 

Dlaczego tak robimy oraz gdzie można to sprawdzić przeczytasz tutaj.

Grupa docelowa naszych rekolekcji to szeroko rozumiana “młodzież i dorośli”. Aktualnie staramy się tworzyć materiały dla ludzi w wieku 18-30 lat, natomiast jesteśmy otwarci również na starszych i młodszych. Najmłodsi uczestnicy naszych rekolekcji mieli po 12 lat, a najstarsi ponad 50! Każdy jest mile widziany. Jeśli chcesz z nami pojechać, ale masz wątpliwości co do tego czy jest to coś dla Ciebie, skontaktuj się z nami.

Od początku naszego istnienia w 2004 roku udało nam się pojechać na rekolekcje weekendowe już ponad 30 razy!

Strony internetowe poprzednich rekolekcji

Nie wszystkie strony udało nam się niestety zarchiwizować. Sporo tego było!

Share Project :