Ponad Murami Ponad Murami

Wspólnota

Spotkania naszej wspólnoty można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich podporządkowany jest organizacji rekolekcji weekendowych. Dzielimy się na różne sekcje – diakonie specjalistyczne, z których każda ma określone zadania do wykonania, np. diakonia duchowości zajmuje się ułożeniem i prowadzeniem modlitw na rekolekcjach oraz spotkaniach przygotowujących, diakonia muzyczna zajmuje się oprawą muzyczną liturgii i modlitw, diakonia marketingu opiekuje się naszymi mediami społecznościowymi oraz koordynuje zapraszanie na rekolekcje, diakonia architektów przygotowuje linię merytoryczną rekolekcji, a diakonia świętowania dba o integrację. Przed rekolekcjami spotykamy się trzy razy, poświęcając trzy godziny na modlitwę, formację i pracę. Po zakończonych rekolekcjach spotykamy się jeszcze raz by podsumować wyjazd i przygotowania do niego oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Drugi rodzaj spotkań to spotkania “dla nas”. W zależności od potrzeb poświęcamy je na własną formację duchową, modlitewną i warsztatową lub po prostu na integrację przy pizzy i planszówkach.

Ponad Murami spotyka się na terenie diecezji gliwickiej. Nasze spotkania są nieregularne, gdyż zwykle staramy się dostosować termin tak, by jak największa liczba osób mogła być wtedy obecna. Częstotliwość spotkań to około raz na miesiąc, w zależności od możliwości diakonii i etapu, na którym znajdują się przygotowania do najbliższego wydarzenia.

Jeśli podoba Ci się co robimy i chcesz do nas dołączyć, zobacz tutaj.

Share Project :